Støt Hestene

Køb et medlemskab til Hestens Værn,  det koster kun 300 kr. pr. år

Køb det her >

Bestyrelsen i Hestens Værn

Julie Fjeldborg
Formand / Lektor, dyrlæge, ph.d.
Hvedevænget 67
2980 Kokkedal
tlf. 25344371
jf@sund.ku.dk

John Randskov
Næstformand / Berider
Cementvejen 6
4450 Jyderup
tlf. 2235 3574
randskov@sport.dk

Per Andersen
Reg.beslagsmed
Midtager 26 A
2605 Brøndby
tlf. 4396 3291 
fax 4396 3290
kontor@hestebeslag.dk

Sophus Bøgeskov Christensen
Advokat
Delacour Dania
Lille Torv 6
8000 Århus C
tlf. arb. 7011 1122
sbc@delacourdania.dk

Nina Allin Christensen
Silkeborgvej 32, Hørbylunde
7442 Engesvang
tlf. 8686 4590 / 4033 1952
nina.allin@mail.dk

Mogens T. Christophersen
Dyrlæge
Karlslunde Strandvej 63 B
2690 Karlslunde
mogens@mobilvet.dk

Shaila Ann Sigsgaard
Journalist
shailasigsgaard@gmail.com

Martin Strande
Beslagsmed
Søndergade 69
4130 Viby Sjælland
Tlf. 23 30 28 88
Martinstrande@mail.dk

 

 

Lone Gendrup
Handicapinstruktør
Bystykket 22B
2850 Nærum
Tlf. 2029 5098
gendrup@net.telenor.dk

Mette Boas Springborg
Journalist
Harløsevej 284
3400 Hillerød
Tlf. 2448 0904
mbn@landbrugsmedierne.dk

Bent Schmidt
Hede Enge 49
2765 Smørum
Tlf. 5083 2330
bentschmidt@privat.dk

Sekretariatet
Telefontid ma-fre kl. 10-13
Tlf. 4586 8774
post@hestens-vaern.dk

Protektor
Hendes Kongelige Højhed Prinsesse Benedikte

Æresmedlem Henning Staun
Professor, dr.agro.
henning.staun@fasttvnet.dk

 

© Hestens Værn 2017 · Concrete5 CMS · Webdesign Pageone